2025-05-10

Bloki startowe

Sezon dwunasty ruszył. Optymistycznie nadałem mu tytuł "Na wodę", bo mam nadzieję, że tym razem w końcu się uda. Są już nawet zaplanowane czas i miejsce najbliższej próby - 30.05.2025, Port Żerański.

Pytają mnie czasem ludzie, co dalej? A ja tylko wzruszam ramionami i odpowiadam, że się zobaczy. Najpierw sprawdzę, czy to w ogóle będzie unosić się na wodzie (szczelność), czy będzie stało wystarczająco równo (balastowanie) i czy uda się uruchomić wszystkie podstawowe systemy (prąd, woda, toaleta, odsalarka, ogrzewanie, napęd, sterowanie, nawigacja). Dopiero po potrójnym "tak" będę myślał, jak i kiedy przenieść się na dalsze wody. I jakie to wody będą.

Póki co, korzystając z tego, że po zimie łódka jest wciąż pod plandeką, wymieniam okna. Postanowiłem zmienić całe mocowanie, mając nadzieję, że to powstrzyma ich pękanie. Poza tym mam do złożenia układ sterowania silnikiem i przekładnią, ale to dzieje się trochę równolegle, na razie poza łódką. Zostały niecałe 3 tygodnie, do boju!


Pod plandeką

+16h [4693]